Recent News
Deserki dla dzieci- smaczna przekąska dla najmłodszych

Deserki dla dzieci często wybierane są przez matki jaki urozmaicenie diety malucha. Grają istotna rolę w poznawaniu świata smaków dziecka. Na rynku dostępne są różne postaci deserków dla dzieci: słoiczki, tubki, przeciery z soków owocowych, desery owocowe czy owocowo- warzywne. Taką formę przekąski dla dziecka warto mieć przy sobie na spacerze, czy podczas wyjazdu, gdyż jest to wygodny sposób na szybkie zaspokojenie głodu malucha. Na co zwrócić uwagę wybierając taki deser?

Jak wybrać deserek dla dziecka?

Zanim wybierzemy przekąskę dla dziecka warto skupić uwagę na kilku istotnych cechach:

– wiek dziecka- zazwyczaj na opakowaniu producent zaznacza dla jakiego wieku dziecka dany deser jest odpowiedni. Konieczne jest sprawdzenie tej kwestii z uwagi na stopniowe wprowadzanie nowości do diety naszej pociechy.

– skład- kolejna bardzo ważna rzecz. Zanim podamy konkretny deser dla dziecka, należy dokładnie przeanalizować jego skład. Przede wszystkim warto sprawdzić ile jest w nim składników odżywczych, jaka jest zawartość cukru, soli i innych składników konserwujących. Najlepsze będą dania wykonane w większości z naturalnego składnika (owoce, warzywa), a cukier tam zawarty dobrze by pochodził z owoców.

– konsystencja deseru- również uzależniona jest od wieku. Dla najmłodszych dzieci lepiej wybierać produkty o gładkiej konsystencji, natomiast dla starszego dziecka ta konsystencja może być już bardziej zróżnicowana.

Czy gotowe desery dla dzieci są bezpieczne?

Zarówno deserki dla dzieci w słoikach, jak i w tubkach są produktami ”specjalnego przeznaczenia”. Oznacza to, że przed pojawieniem się na półkach sklepu, przechodzą one wiele testów mających na celu sprawdzenie ich wartości. Produkcja deserków jest kontrolowana na każdym etapie wytwarzania, a dokładne informacje o składzie umieszczane są na opakowaniu. Dlatego też, wybór gotowych deserków dla dzieci jako przekąski jest bezpieczne.

Ważna informacja

Mimo, że deserki dla dzieci mają małą objętość, maluchy nie zawsze radzą sobie ze zjedzeniem całości. Gdy pozostanie resztka produktu, lepiej zjeść go za dziecko niż zostawić na później. A to właśnie z powodu naturalnego sposobu przygotowywania deseru. Taki rozpoczęty słoik, czy tubka może z łatwością ulec zepsuciu. Po otwarciu muszą być zjedzone w ciągu 48 godzin.

News Reporter