Recent News
Deserki dla zdrowia

Mamy starają się, by ich pociechy jadły zdrowe posiłki. Nic dziwnego! Zależy im na tym, by dziecko rosło zdrowe i silne. Już od najmłodszych lat przemycają do ich diety warzywa i owoce. Jednym z najbardziej standardowych dań dla dziecka jest zupa warzywna. Nie stanowi ona problemu, a często nawet bywa tym najszybszym sposobem na tani i pożywny posiłek. Co jednak zrobić, jeśli chce się przygotować dziecku deser? Dorośli często jedzą przepełnione cukrem posiłki, które zaspokajają ich potrzebę “czegoś słodkiego”. Jak zaspokoić taką potrzebę u dziecka, przy jednoczesnym dbaniu o jego zdrową dietę? Są na to sposoby! Posiłki, o których wspomnimy nie potrzebuję żadnego sztucznego słodzika, ani cukru. 

Deser – okazja na kolejną dawkę zdrowia

Smaczne deserki dla dzieci mogą być przede wszystkim z owocami! W ofercie sklepów spożywczych mamy bardzo dużo owoców, które swoją słodyczą mogą zastąpić wszystkie batoniki, ciasteczka i żelki. Niektóre z owoców są sezonowe, jak truskawki, wiśnie, czy jagody, ale większość jest pod ręką cały rok! Są nimi banany, jabłka, czy śliwki. Niezwykle smaczną i popularną opcją deseru jest połączenie kaszy jaglanej, mleka ryżowego i jabłka! Przygotuj wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach, ugotuj zgodnie z etykietami i pokrój jabłko. Po wystygnięciu zmiksuj wszystko i gotowe! Najlepszy deser dla dziecka to taki, który nie ma zbyt wielu składników. Postaw na prostotę i ciesz się zadowolonym i najedzonym dzieckiem.

Parę produktów – dużo pomysłów

Nie musisz kupować wielu produktów do przyrządzenia zdrowych deserów dla swojego dziecka. Mleko, kasza i parę owoców zdecydowanie wystarczą Ci na początek Twoich kulinarnych eksperymentów. Jeśli już jednak potrzebujesz urozmaicenia to możesz zaopatrzyć się w kakao, daktyle, czy wiórki kokosowe. Przykładowo połączenie awokado, kakao i banana może posmakować Twojemu dziecka. Przy przygotowywaniu deserów przemyśl dobrze, jaką mają mieć strukturę – czy dziecko może już gryźć, czy najlepiej sprawdzi się papka? Obserwuj dokładnie, jak będzie się czuła Twoja pociecha po spożyciu deserku domowej roboty. W przypadku, kiedy wszystko będzie z nim dobrze – zapisz sobie przepis konkretnego posiłku i wracaj do niego, co jakiś czas. Jeśli jednak dziecko będzie cierpiało na zaparcia i będzie miało inne dolegliwości – pamiętaj, żeby unikać pewnych składników. Każde dziecko jest inne. O każdy żołądek warto zadbać. 

News Reporter